Çanakkale Zumba Kursu

 

ZUMBA HAKKINDA HER ŞEY…
 
 
Latin dans ritimlerini dinamik egzersiz hareketleri ile birleştiren Zumba ile eğlenerek zayıflamak isterseniz bu yazıyı mutlaka okuyun...
Son yıllarda dünyayı kasıp kavuran Zumba hızla yayılmaya başladı ... Herkesin ağzında bir Zumba... "Zumba nedir? Ne değildir?"
 
 
Bilmeyenler için ZUMBA nedir?
 
 
ZUMBA; dinamik, heyecan verici, coşkulu ve kıpır kıpır müzikler eşliğinde dans adımları kullanılarak yapılan Latin esintili dans-fitness dersidir. Kısacası ZUMBA dans ile fitnessın birleşiminden oluşan bir kardiyo programıdır. Her ZUMBA dersi bir parti tadında geçer ve katılımcılar dersin nasıl geçtiğini anlamadan hem kalori harcamış hem dans adımlarını öğrenmiş hem de eğlenmiş olarak dersten ayrılırlar. Zayıflatması, forma sokması ve dans adımlarını farkında bile olmadan öğrenilmesinin yanında ZUMBA çok eğlencedir.
 
 
Zumba Fitness`in ülkemizdeki geçmişi nedir ?
 
 
Zumba Fitness ülkemize 2009 yılında Beto Perez`in bizzat Hillside Spor Kulübündeki eğitmenlere sertifikalı bir eğitim vermesiyle gelmiştir. Daha sonra Türkiye`den birçok arkadaşımız Zumba sertifikalarını alıp Zumba`yı hızla tanıtmaya ve yaymaya başlamıştır. Şimdilerde birçok kişi tarafından bilinmekte, birçok kişinin hayatına renk katmış ve bağımlılık yapmış durumda ...Artık ZUMBA ülkemizin bir çok yerinde biliniyor, gittikçe de yaygınlaşıyor.
ZUMBA, aletler ve makinelerle spor yapmayı sevmeyen kişilere göre bir fitness programı. Derslerde hangi kaslarınızın nasıl çalıştığını, hangi hareketi kaç kere tekrar etmeniz gerektiğini düşünmeden kendinizi eğitmene ve müziğin ritmine bırakıyorsunuz, sanki bir partideymiş gibi dans edip eğleniyorsunuz.
 
 
Zumba Fitness`ın faydaları nelerdir?
 
 
Zumba’nın birçok faydası var kısaca saymaya çalışırsak; Bir kere Zumba yaparak yüksek kalori harcarsınız. Bunun sonucunda insanda kilo kaybı ve kondüsyon artışı olur. Zumba’yı öğrenirken gözünüz korkmaz. Rahat bir öğrenim ortamı sağlar size… Şekilli bir vücuda sahip olursunuz. Farkında olmadan egzersiz yapmış ve tüm kas gruplarını çalıştırmış olursunuz. Stresten uzaklaşır ve koordinasyonunuzu geliştirmiş olursunuz. Kalbinizi ve ciğerlerinizi güçlendirirsiniz. Dans figürlerini öğrenip geliştirdikçe kendinize olan güveninizi de geliştirirsiniz.
 
 
Kimler Zumba Fitness yapabilir?
 
 
Kalp problemi olmayan herkes zumba yapabilir.
Zumba Fitness’ın her yaş grubuna ve her zevke uygun programları var. Mesela çocuklar için Zumbatomic ya da ileri yaştaki aktif kişiler için Zumba Gold, kaslarını yoğun olarak çalıştırmak isteyenler için Zumba Toning ve suda spor yapmayı sevenler için Aqua Zumba gibi.
Derslerde herkes o kadar eğleniyor, o kadar çok enerji ile doluyor ki bir saat boyunca yerimizde hiç durmadan hareket etmiş olmamıza rağmen çıkınca yorgunluk yerine, yüzlerimizde mutlu bir gülümseme oluyor. Hatta bazı öğrencilerimiz sadece kilo vermek için değil, rahatlamak ve bu enerji dolu ortamın içinde olmak için geldiklerini söylüyorlar.
 
 
Zumba Fitness ile zayıflamak isteyen birisi haftada kaç saat bunu yapmalı?
 
 
Zumba Fitness ile zayıflamak isteyen birisinin haftada en az 2 gün ve düzenli olarak gelmesi gerekiyor. Bir derste ortalama 700 ila 1000 arasında kalori harcanıyor. Düzenli bir diyet ile desteklenirse kısa sürede istenilen sonuçlar alınabilir. Buna örnek olarak birçok öğrencimiz , 1-2 ayda sadece Zumba yapıp, yediklerine hiç dikkat etmeden 5- 6 kilo verdi.Diyetle destekleyen öğrencilerimiz ise 1-2 ayda 8-10 kilo verdi...
 
 

HAKKIMIZDA

Tutkunun, aşkın sevincin, hüznün, kısacası, "hayatın dansı" tangoyu en kolay ve en doğal haliyle öğrenecek, kısa sürede dans etmeye başlayacaksınız. Etkin, kaliteli bir eğitimle, tangonun tüm stillerini öğrenip büyüsünü tadacağınız yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız. Yeni insanlar, yeni sosyal bir çevre ve yeni bir bakış açısı kazanmak için işe tango dansını öğrenerek başlayabilirsiniz. Farklı insanlarla tanışıp kendinize yeni şeyler katabileceğiniz okulumuzda düzenlenen birbirinden güzel dans etkinlikleri ve geceleri ile hayatınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Öznur Dönmez

EĞİTİMLERİMİZ

ARJANTİN TANGO

Tango doğaçlamaya izin veren, dar alanlarda yapılabilen bir dans. Ancak öğrenmeniz için kursa gitmeniz gerekiyor.

ZUMBA

Hemen hemen her kursun ders programında yer alan Zumba aslında kolay bir dans. Ancak sağlam bir kondisyon istiyor. Dans ederek de sağlayacağınız bu direnç ile Zumba yaparken zorlanmayacaksınız.

DÜĞÜN DANSI

Düğün günü bir çiftin hayatının dönüm noktasıdır. Düğün dansı ise bu önemli günü taçlandıran bir aktivite. Günümüzde çiftlerin en özel gününde sahneye koydukları koreografiler, düğün gecesini daha eğlenceli kılıyor.

Tango Nedir?

Haberler / Duyurular / Etkinlikler

Tango kalıcı olanların değil hep gidecek olanların dansıdır.

Bize ulaşın

Adres

Fevzipaşa Mah. 1.Büyük Cami Sokak No:4 ÇANAKKALE

Telefon

0530 404 6852

Email

bilgi@canakkaledans.com