Çanakkale Arjantin Tango

 Tango öncelikle bir sanayi. Calyon tarihinde olduğu gibi,bir müziğin, bir edebiyatın, bir kültürün yaratılması belirleyen şey, öncelikle yeni bir tarzda dans etmektir.Adımlarla yeni bir stilin popüler keşfi olmasaydı, çift şansına erkeğin rolü ile kadının rolü arasında bir farklıkasa keşfedilmemiş tango müziği ve tango edebiyatı olamazdı. Insanlar tarihinde binlerce dans var olduysa da (Girardin 1900 yılında 6 bin dans saymisti),"moment"ler oluşturmuş, yani kendine özgü uzam-zamanlar oluşturmuş, yeni bir sosyallık biçimi düzenlemiş ve başka dansları biçimlendirme çok dans yoktur.Avrupa`da toplumsal şanslar içinde tangolar önceki dans momento nelerdi? Aşağı şanslar vardı, varsın içinde gelişmiş çiftlerin kapalı dansı vardı (yüzlerce dans da bundan turemistir),kontrast, kadrolar vardı. Ardından tango geldi.

 

HAKKIMIZDA

Tutkunun, aşkın sevincin, hüznün, kısacası, "hayatın dansı" tangoyu en kolay ve en doğal haliyle öğrenecek, kısa sürede dans etmeye başlayacaksınız. Etkin, kaliteli bir eğitimle, tangonun tüm stillerini öğrenip büyüsünü tadacağınız yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız. Yeni insanlar, yeni sosyal bir çevre ve yeni bir bakış açısı kazanmak için işe tango dansını öğrenerek başlayabilirsiniz. Farklı insanlarla tanışıp kendinize yeni şeyler katabileceğiniz okulumuzda düzenlenen birbirinden güzel dans etkinlikleri ve geceleri ile hayatınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Öznur Dönmez

EĞİTİMLERİMİZ

ARJANTİN TANGO

Tango doğaçlamaya izin veren, dar alanlarda yapılabilen bir dans. Ancak öğrenmeniz için kursa gitmeniz gerekiyor.

ZUMBA

Hemen hemen her kursun ders programında yer alan Zumba aslında kolay bir dans. Ancak sağlam bir kondisyon istiyor. Dans ederek de sağlayacağınız bu direnç ile Zumba yaparken zorlanmayacaksınız.

DÜĞÜN DANSI

Düğün günü bir çiftin hayatının dönüm noktasıdır. Düğün dansı ise bu önemli günü taçlandıran bir aktivite. Günümüzde çiftlerin en özel gününde sahneye koydukları koreografiler, düğün gecesini daha eğlenceli kılıyor.

Tango Nedir?

Haberler / Duyurular / Etkinlikler

Tango kalıcı olanların değil hep gidecek olanların dansıdır.

Bize ulaşın

Adres

Fevzipaşa Mah. 1.Büyük Cami Sokak No:4 ÇANAKKALE

Telefon

0530 404 6852

Email

bilgi@canakkaledans.com